piątek, 8 kwietnia 2016

Uwaga! Uwaga! Zmiany w regulaminie

Ocenianie wyzwania w czerni i bieli pokazało nam jak wiele może być odcieni interpretacji kwestii związanych z prawem autorskim. W związku z tym jako Zespół MMH podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu  zmian w regulaminie, które będą obowiązywać wszystkich uczestników blogowego życia od 8 kwietnia 2016 roku.

A co konkretnie zmieniamy? Przede wszystkim doprecyzowujemy zasady uczestnictwa, jako że wydaje nam się, że to co nie jest intuicyjne, a wynika z przepisów prawa autorskiego niekiedy warto wskazać wprost. Dlatego w części III regulaminu pojawił się zupełnie nowy pkt. 2:

„W szczególności w nawiązaniu do wymogów określonych w pkt. II.8. oceniający mogą podjąć decyzję o rezygnacji z oceny prac opartych o wizerunki  z gier, kreskówek i ilustracji książkowych, o znaki towarowe i przemysłowe oraz inne dzieła obciążone prawami autorskimi z uwagi na brak możliwości jednoznacznego przesądzenia czy praca ma charakter inspiracji, czy plagiatu.”

W związku z jego pojawieniem się niewielkim zmianom redakcyjnym uległy dwa kolejne punkty.

Druga ważna zmiana wiąże się z dzieleniem się przez Was informacją o uczestnictwie w wyzwaniu. W związku z tym w punkcie I.9 regulaminu wprowadzamy zasadę umieszczania banneru informującego o wyzwaniu na stronie/ blogu/ fanpage'u/ profilu fb najpóźniej w dniu zgłoszenia pracy, natomiast w pkt III 3 zaznaczamy, że jest to jedna z tych zasad, których złamanie może skutkować nieocenianiem  przez nas zgłoszonej pracy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To tylko chwilka, napisz słów kilka :)